Ještě před dalším dotazem bych se alespoň na chvilku rád vrátil k otázce z minulého týdne ohledně rehabilitace a dětí.

Sám jsem pyšným otcem dvou ratolestí a chápu, že to lidi zajímá. Sport u dětí se od dřívějších dob změnil, děti dnes trénují mnohem intenzivněji než tomu bylo dříve, mnohdy i každý den plus zápasové zatížení. Proto je rehabilitace hodně důležitá.

Taková zátěž samozřejmě není pro dětský nebo, chcete-li dospívající, organismus zcela normální. Stejně tak, jako je nadměrná zátěž dětského organismu, tak by měla být i nadměrná péče o něj. A to jak v podobě rehabilitace s fyzioterapeutem, tak i dobré výživy.

U přetěžovaného dítěte se mohou objevit různé zdravotní potíže a to nemluvím o potížích růstového charakteru, které jsou v tomto věku časté. Děti k nám bohužel nechodí jen preventivně, ale i po úrazech.

V těchto případech dokážeme rehabilitací s naším vybavením a zkušenostmi pomoci tak, že zaprvé dohlédneme na to, aby proběhla rehabilitace správně a až do úplného konce, což bohužel není úplně pravidlem. A zadruhé dokážeme dobu rehabilitace pomocí moderních přístrojů výrazně zkrátit. Tak všem malým sportovců přeji hodně zdraví a hodně sportovních úspěchů.

A příští týden se zaměříme na otázku: co mám dělat, když si na rehabilitaci nemohu dojet?